סוגי ויזה לארה"ב

ויזת תייר

ויזת תיירות / עסקים (B1/B2)

ויזת מבקר B-1/B-2 נועדה עבור אנשים הנוסעים לבקר בארה"ב באופן זמני למטרת עסקים (B-1) או למטרת תיירות או טיפולים רפואיים (B-2). ברוב המקרים, ויזות B-1 ו- B-2 מאוחדות ומונפקות כויזה אחת: B-1/B-2.

עלויות: עלות הגשת הבקשה לויזה מסוג זה הינה 160$, אותה יש לשלם בסכום שווה ערך בשקלים. סכום זה משתנה מדי פעם בהתאם לשער הדולר ונקבע על ידי שגרירות ארה"ב.

מסמכים שיש להביא: בעת הראיון, הקונסול יהיה יותר מעוניין לשמוע מה יש לכם לומר מאשר לראות אילו מסמכים הבאתם עמכם. יחד עם זאת אתם מוזמנים להביא עמכם כל מסמך אשר יוכיח וימחיש את מטרת הנסיעה, את הקשרים החזקים שלכם לישראל. מסמכים אלו יכולים להיות אישורים על נכסים שבבעלותכם, אישור על הכנסות, תלושי שכר, מכתב מהמעסיק או משותף עסקי שמסביר את מטרת הנסיעה שלכם.

למידע נוסף אודות ויזת תייר ועסקים

ויזה לילדים

ויזה לילדים

אחת השאלות הנפוצות ביותר לגבי הוצאה ויזה לילדים היא האם ילד צריך ויזה? האם תינוק צריך ויזה? אז התשובה היא פשוטה: כן, כל אזרח ישראלי אשר רוצה לבקר בארצות הברית חייב להוציא ויזה לארה"ב, אין זה משנה מה גילו, ההבדל היחיד הוא באופן הגשת הבקשה עבור ויזה לילדים.

ויזה לילדים מתחלקת לשתי שכבות גיל, ילדים מתחת לגיל 14 וילדים בני 14 עד 18. הוצאת ויזה לילדים מעל גיל 14 היא זהה לחלוטין להליך הוצאת ויזה רגילה, ההבדל היחיד הוא שעל הילד להגיע לראיון בשגרירות יחד עם אחד מהוריו או אפוטרופוס חוקי אחר.

למידע נוסף אודות ויזה לילדים

ויזת סטודנט

ויזת סטודנט (F, M)

ויזת F היא עבור סטודנטים אשר התקבלו ללימודים במכללה או אוניברסיטה בארה"ב, בית ספר תיכון פרטי, או לתוכנית ללימודי אנגלית. ויזת M היא עבור סטודנטים שנוסעים ללימודים לא אקדמאים או ללימודים מקצועים. עליכם להיות בקשר עם מוסד הלימודים לגבי סוג הויזה המתאימה לכם. אם אתם נוסעים למטרת תיירות אך בחלק מהזמן תקחו חלק בשיעורים (פחות מ-18 שעות בשבוע), אתם מורשים לעשות זאת על בסיס ויזת תייר B-2 ואין צורך להוציא ויזת סטודנט.

עלויות: עלות הגשת הבקשה לויזה מסוג F או M הינה 160$, את האגרה יש לשלם במטבע מקומי לפי שער ההמרה שנקבע ומשתנה מעת לעת על ידי שגרירות ארצות הבית.

מסמכים שיש להביא: עבור בקשה לויזה מסוג F או M יש להציג את טופס I-20 מאושר על ידי בית הספר או האוניברסיטה. בנוסף יהיה עליכם להציג אישור על כך ששילמתם את אגרת SEVIS, אשר ניתן לבצע אותה אונליין או דרכנו. מלבד המסכים הנ"ל, הקונסול יהיה מאד מעוניין לשמוע מה יש לכם לומר. אף על פי כן, אתם רשאים לבחור להביא עמכם כל מסמך אשר יעזור להציג את ההגיון העומד בפני מסלול הלימודים אותו בחרתם ללמוד, את יכולתכם לממן את שכר הלימוד, היכן ביקרתם בחו"ל בעבר. לדוגמא, אתם יכולים להביא דרכונים קודמים, אישור על הכנסות ונכסים או השקעות, ותעודות וציונים מבתי ספר בהם למדתם בעבר.

למידע נוסף אודות ויזת סטודנט

ESTA

ESTA

תוכנית הפטור מויזה מאפשרת לאזרחי המדינות החברות בתוכנית לבקר בארצות הברית ללא ויזה לארה"ב לתקופה של עד 90 ימים ובתנאי שעומדים בכל הדרישות. על המבקרים להיות בעלי אישור ESTA לפני מועד הנסיעה. אם אתם זכאים לבקר תחת תוכנית הפטור מויזה, אך מעדיפים להוציא ויזה לארה"ב אתם יכולים לעשות זאת.

יש לשים לב שהביקור באמצעות ESTA מוגבל למטרת תיירות בלבד, כך שאם מטרת ביקורכם שונה מכך יהיה עליכם להוציא ויזה מתאימה, בנוסף, אם אתם מתכננים לשהות מעל 90 יום יהיה עליכם להוציא ויזה לארה"ב.

למידע נוסף אודות ESTA