הוצאת ויזה לארה

הוצאת ויזה לארה"ב

במשך שנים ממשלת ארצות הברית של אמריקה דרשה מכל מי שחפץ לבקר בה בין אם זה היה בכדי ללמוד, לבקר או לנהל עסקים, לקבל תחילה ויזה לארה"ב. לאחרונה, ארה"ב, כמו מדינות רבות אחרות, ביצעה עדכונים במדיניות הוצאת ויזה לארה"ב בכדי להגדיל את הביטחון לאזרחיה ולמבקרים בה. יחד עם זאת, לא נעשו כמעט שינויים במדיניות.

כיום, כמו בעבר, רוב המטיילים אשר רוצים לבקר לארה"ב נדרשים תחילה לקבל ויזה. התהליך עדיין כולל מילוי טפסי בקשה, תשלום אגרה, הכנת מסמכים, קביעת ראיון ובסופו של דבר הראיון בשגרירות. בתור מבקש ויזה כיום, חשוב מאד להכיר את תהליך הוצאת ויזה לארה"ב, ולהבין שמטרתו להגן על אזרחי ארה"ב ועל המבקרים בה. על כן יש לתכנן מספיק זמן מראש שכן ההליך אורך לפחות כמספר שבועות (תלוי בתקופות השנה, חגים וכי"ב), אך ישנם מקרים שידרשו טיפול ממושך יותר. להלן נפרט את הצעדים הבסיסיים אותם יש לעבור ולצפות בכל הליך הוצאת ויזה לארה"ב.

שלב 1 - מילוי טופס

ראשית יש למלא טופס בקשה לויזה, טופס DS-160. את הטופס ניתן למלא באופן עצמאי דרך אתר שגרירות ארה"ב. בטופס תשאלו שאלות שונות ומשונות, תחילה שאלות על פרטים אישיים, תוכניות הנסיעה שלכם, עברכם המקצועי ולבסוף שאלות משונות כגון האם השתתפתם ברצח עם ועוד. יש להתייחס לכל שאלה ושאלה בטופס ברצינות רבה, ולענות רק את האמת ובכנות. פרטים שיתגלו כשקריים עלולים לעכב את כל הליך הוצאת ויזה לארה"ב ולעתים אף גרוע מכך. למילוי טופס בקשה לויזה בעברית לחצו כאן.

שלב 2 - תשלום האגרה

על כל בקשת ויזה יש לשלם אגרה, אותה גובה שגרירות ארה"ב עבור הטיפול בהליך הוצאת ויזה לארה"ב. סכום האגרה נקבע לפי סוג הויזה, 160$ לויזת תייר וויזת סטודנט, 190$ לויזת עבודה ועוד. את הסכום משלמים בשקלים, ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי בטלפון או באתר האינטרנט של השגרירות או במזומן בסניפי דואר ישראל לאחר שהדפסתם את שובר התשלום לדואר. לאחר תשלום האגרה לא ניתן לבטלה ולקבל החזר, כמו כן באם בקשתכם לויזה לא תאושר לא תקבלו את כספכם חזרה. אנו ב-My Visa מסייעים לכם בכל ענייני התשלום של האגרה בכדי להקל עליכם.

שלב 3 - תיאום הראיון

לאחר ששילמתם את האגרה ניתן לקבוע ראיון. את הראיון ניתן לקבוע דרך אתר השגרירות או באמצעות נציג טלפוני. מועדים לראיון משתנים כפי שכבר ציינו בהתאם לזמנים בשנה, ככל שמתקרבים לקיץ ולפסח זמן ההמתנה לראיונות ארוך יותר מאשר בתקופות אחרות, אך בדר"כ לא עולה על מספר שבועות. אנו נקבע לכם ראיון לפי הזמן שנוח לכם ולפי המועדים שפנויים בשגרירות, במידה ותרצו לשנות תאריך או לנסות להקדים למועד אחר אנו נעשה זאת בשמחה ומבלי לגבות על כך דבר.

שלב 4 - הכנת המסמכים

ישנם מסמכים שחובה להביא לראיון: טופס, אישור על מועד הראיון, דרכון ותמונות. מטרת הראיון היא לוודא שיש לכם מספיק קשרים אישיים וכלכליים לישראל ושלא תישארו בארה"ב, על כן מומלץ להביא מסמכים שונים המעידים על כך כגון, תלושי שכר, מכתב מהעבודה, אישורים על הלוואות, אישורי לימודים ועוד.

שלב 5 - הראיון

מרבית מבקשי הויזה חוששים מהשלב הזה, אך הראיון הוא בעיקר עניין פורמלי, בהנחה שמילאתם את הטופס כראוי והנכם אנשים נורמטיבים אין סיבה לחשש, שכן מרבית בקשות לויזה כן מאושרות. הראיון בדר"כ נערך בשפה העברית אך לפעמים ייתכן ויראיין אתכם קונסול דובר אנגלית. אתם תישאלו מספר שאלות, הקונסול יעיין בטופס שלכם וייתכן גם במסמכים שתביאו ויאמר לכם את החלטתו. באם הויזה מאושרת תפקידו את דרכונכם בשגרירות, ולאחר מספר ימים עסקים ישלח אליכם חזרה עם שליח (ללא עלות נוספת).

לחצו כאן להורדת טופס בקשה לויזה