ויזת תייר

ויזת תיירות / עסקים (B1/B2)

סקירה

ויזת מבקר B-1/B-2 נועדה עבור אנשים הנוסעים לבקר בארה"ב באופן זמני למטרת עסקים (B-1) או למטרת תיירות או טיפולים רפואיים (B-2). באופן כללי, ויזת B-1 היא עבור מבקרים אשר נוסעים להיפגש עם שותפים עסקיים, להשתתף בכנסים ותערוכות בנושאי מדעיים, חינוכיים, מקצועיים או עסקיים, טיפול בעזבון או לנהל משא ומתן. ויזת B-2 היא עבור נסיעת פנאי באופייה, טיול, ביקור חברים או משפחה או טיפולים רפואיים. לעתים קרובות, יאוחדו ויזת B-1 ו-B-2 ותונפק ויזה אחת: B-1/B-2.

תנאי קבלה

אם אתם מגישים בקשה לויזת B-1/B-2, חובה עליכם להוכיח בפני הקונסול שאתם עומדים בתנאים לקבלת ויזה על פי חוקי ההגירה של ממשלת ארה"ב. סעיף 214(b) לחוק קובע שכל מבקש ויזת B-1/B-2 הינו מהגר פוטנציאלי. עליכם להתגבר על הקביעה המשפטית הזו על ידי כך שתראו ש:

1. מטרת הנסיעה שלכם לארצות הברית היא לביקור זמני בלבד כדוגמת, עסקים, פנאי או טיפול רפואי.
2. אתם מתכננים להישאר בארה"ב לתקופה ספציפית ומוגבלת בזמן.
3. יש בידיכם את האפשרות לכסות מבחינה כלכלית את כל ההוצאות בעת השהייה בארה"ב.
4. שאתם תושבי קבע מחוץ לארה"ב ויש משהו שקושר אתכם לשם, קשרים חברתיים או עסקיים, אשר יבטיחו את חזרתכם חזרה בעת סיום הביקור שלכם בארצות הברית.

פריטים לבקשה

אם אתם מגישים בקשה לויזת תייר/עסקים, יהיה עליכם להביא את הפריטים הבאים לראיון:

1. טופס אלקטרוני עבור בקשת ויזת שלא למטרת הגירה (DS-160), אותו תקבלו מאיתנו.
2. דרכון ישראלי בתוקף. ישנן מדינות אשר נדרשות להציג דרכון בעל תוקף של 6 חודשים לפחות מעבר לזמן השהייה המתוכנן בארה"ב, ישראל איננה נדרשת לכך, ועל כן כל מה שצריך הוא דרכון בתוקף. יש להקפיד שישנו עמוד פנוי בדרכון להדבקת הויזה
3. שתי תמונות צבעוניות בגודל של 5X5 סנטימטר.
4. אישור על מועד הראיון, המעיד שאתם רשאים להיכנס לשגרירות ביום ובתאריך שנקבע לכם. אישור זה תקבלו מאיתנו.
5. אתם ראשים להביא עמכם את כל המסמכים אשר יוכיחו לקונסול שבכוונתכם רק לבקר בארה"ב לתקופה קצרה.

כיצד להגיש בקשה לויזה

שלב ראשון

יש למלא את טופס DS-160. את הטופס ניתן להוריד כאן

שלב שני

הצוות המיומן של MyVisa יבדוק את הטפסים לוודא שלא שגיתם באף פרט, ולא החסרתם דבר, ולאחר מכן ידאג למלא את הטפסים האלקטרונים.

שלב שלישי

קביעת ראיון בשגרירות - נציג MyVisa ייצור עמכם קשר בכדי לתאם את הראיון לפי התאריכים הפנויים בשגרירות תוך התחשבות בלוח הזמנים שלכם. בכדי לקבוע את הראיון יש לדאוג לשלם אגרת הויזה, ללא תשלום האגרה המערכת לא תאפשר לקבוע ראיון.

שלב רביעי

עליכם להגיע לראיון בשגרירות/קונסוליה בתאריך והשעה שנקבעו לכם. יהיה עליכם להביא אישור מודפס של מועד הראיון שנקבע, אישור על מילוי טופס DS-160, תמונה, דרכון נוכחי ודרכונים קודמים במידה וישנה בהם ויזה. מבקשי ויזה שיגיעו ללא אחד מהפריטים הנ"ל, לא יורשו להיכנס לשגרירות.

מסמכים תומכים

המסמכים התומכים הם רק פקטור אחד מני רבים שהקונסול ישקול בעת הראיון שלכם. הקונסול בוחן כל מבקש ויזה באופן אינדיבידואלי ולוקח בחשבון את הפקטור התעסוקתי, החברתי, התרבותי ועוד בתהליך ההחלטה. ייתכן והקונסול ירצה לבחון את הכוונות הספציפיות שלכם, מצב המשפחתי והתוכניות שלכם לעתיד בישראל. כל בקשה נבחנת בנפרד ונשקלת על פי כל הנחיות החוק האמריקאי.

אזהרה: אסור להציג מסמכים כוזבים. הונאה או הצגה שקרית עלולה להסתיים בשלילת זכאות לויזה באופן קבוע. אם יש בעיה של סודיות, אנא הביאו את המסמכים לשגרירות בתוך מעטפה סגורה. השגרירות לא תעשה שימוש במידע הזה לאף גורם ותכבד את סודיות המידע שבמסמכים שתצידו.

מומלץ להביא את המסמכים שמופיעים כאן בהמשך לראיון. מסמכים מקוריים תמיד עדיפים על העתקים. אין לפקסס או לשלוח בדואר אלקטרוני או בדואר רגיל אף מסמכים תומכים אל השגרירות:

1. אישור עדכני על מקור ההכנסה שלכם (תלושי שכר/אישור רואה חשבון), תשלומי מס, בעלות על נכס, בעלות על עסקים.
2. מסלול הנסיעה שלכם ו/או הסבר על הטיול המתוכנן שלכם.
3. מכתב מהמעסיק שלכם, בו מצהיר מה תפקידכם בחברה, כמה זמן הנכם מועסקים שם, אישור על נסיעה לחופשה ואם הנכם נוסעים למטרת עסקים אז לפרט.
4. אם בעבר נעצרתם עקב עברה כלשהי או הורשעתם בבית משפט, יש להביא אישורים תומכים.

בנוסף, על בסיס מטרת הנסיעה שלכם, עליכם לשקול להביא את המסמכים הבאים:

סטודנטים

הביאו את גיליון הציונים העדכני ביותר, אישורים על תארים או תעודות. בנוסף יש להביא הוכחות על יכולת כלכלית כמו הצהרת בנק, הפקדות קבועות לחשבון ואישור לימודים למוסד הלימודים (לא תעודת סטודנט).

עובדים בוגרים

יש להביא מכתב מן המעסיק שלכם ושלושה תלושי משכורת אחרונים.

מבקרים למטרת עסקים ודירקטורים בחברות

להביא אישור על תפקידכם בחברה והשכר.

מבקרים קרוב משפחה

הביאו אישורים של הסטטוס של קרוב המשפחה שלכם שנמצא בארה"ב (אזרח, גרין קארד, הליך אזרחות, ויזה בתוקף וכי"ב) ומכתב (סרוק או בפקס) מהחבר או קרוב המשפחה אשר מתארים את הקרבה אליכם ופירוט על הביקור שלכם בארה"ב. המכתב לא צריך אישור נוטריון.

ביקרתם כבר בעבר בארה"ב

אם כבר הייתם בארה"ב בעבר, יש להביא דרכונים קודמים עם ויזות ישנות.

מסמכים תומכים למבקשי טיפול רפואי בארה"ב

אם אתם מעוניינים לבקר בארה"ב בכדי לקבל טיפול רפואי, עליכם להיות מוכנים להציג את המסמכים הבאים בנוסף לכל המסמכים שצוינו לעיל בפני הקונסול בעת הראיון:

1. אבחון רפואי מרופא מקומי אשר מסביר את מהות המחלה שלכם והסיבה מדוע אתם זקוקים לטיפול רופאי בארצות הבית.
2. מכתב מרופא או מוסד רפואי בארצות הברית אשר מביע נכונות לטיפול במחלה הספציפית שלכם ומפרט את אורך הטיפול והעלויות הצפויות שלו (לרבות שכר הטרחה של רופאים, דמי אשפוז, וכל הוצאות הקשורות להליכים הרפואיים).
3. הצהרה של אחריות כלכלית מהאדם או הארגון שמממן את ההעברות, הטיפולים והמחייה. אנשים פרטיים אשר מבטיחים את תשלום ההוצאות הללו, מחוייבים להציג אישור על יכולתם לעשות זאת, בדר"כ באמצעות הצהרה של הבנק על הכנסות/חסכונות. בדר"כ הוצאות אלו יכוסו על ידי חברת הביטוח או קופות החולים ויש לדאוג לקבל מהן את האישורים המתאימים.

לחצו כאן להורדת טופס בקשה לויזת תייר