ויזת סטודנט

ויזת סטודנט (F, M)

סקירה

ארצות הברית מקבלת בזרועות פתוחות אזרחים זרים אשר מגיעים לארצות הברית בכדי ללמוד. לפני שמגישים בקשה לויזה, נדרשים כל מבקשי ויזת סטודנט להירשם ולהתקבל לבית הספר או תוכנית הלימודים שבה הם חפצים. לאחר שתתקבלו, כל מוסד לימודים יספק לכל מועמד את מסמכים מאושרים הנדרשים להליך בקשה ויזת סטודנט.

סוגי הויזה ותנאי קבלה

F-1
זוהי ויזת סטודנט השכיחה ביותר. אם אתם מעוניינים ללמוד לימודים אקדמאים בארה"ב במכללה או באוניברסיטה מוכרת, לימודים בתיכון פרטי או תוכנית ללמידת השפה האנגלית, אז אתם תצטרכו ויזת F-1. אתם תידרשו לויזת F-1 גם אם מסלול הלימודים שלכם אורך יותר מ-18 שעות בשבוע.

M-1
אם אתם מתכננים ללמוד מקצוע שאינו אקדמי או לימודים מקצועים במוסד אמריקאי אז עליכם להצטייד בויזת M-1.

בתי ספר ציבוריים

חוקי ארצות הברית לא מאפשרים לסטודנטים זרים ללמוד בבתי ספר יסודיים ציבוריים (מגן חובה ועד כיתה ח') או תוכנית לימודים למבוגרים שממונת מכספי הציבור. לפיכך, ויזת F-1 לא תונפק בשביל ללמוד במסגרות לימודים מסוג זה.

ויזת F-1 תונפק רק במקרים של לימודים בתיכון (כיתות ט'-יב'), אך התלמיד יהיה מוגבל לתקופה שלא תעלה על 12 חודשים בבית הספר. על הבית ספר לציין על גבי טופס I-20 שהסטודנט שילם את כל העלויות הלא מסובסדות של שכר הלימוד.

הערה: מחזיקי ויזות מסוג A, E, F-2, G, H-4, J-2, L-2, M-2 ונגזרות נוספות מויזות שאינן למטרת הגירה רשאים להירשם ללימודים בבית ספר יסודיים ותיכון.

פריטים לבקשה

אם אתם מגישים בקשה עבור ויזת סטודנטF או M, יהיה עליכם להביא את הפריטים הבאים לראיון:

1. טופס אלקטרוני עבור בקשת ויזת שלא למטרת הגירה (DS-160), אותו תקבלו מאיתנו.
2. דרכון ישראלי בתוקף. ישנן מדינות אשר נדרשות להציג דרכון בעל תוקף של 6 חודשים לפחות מעבר לזמן השהייה המתוכנן בארה"ב, ישראל איננה נדרשת לכך, ועל כן כל מה שצריך הוא דרכון בתוקף. יש להקפיד שישנו עמוד פנוי בדרכון להדבקת הויזה.
3. שתי תמונות צבעוניות בגודל של 5X5 סנטימטר.
4. טופס I-20 מאושר ממוסד הלימודים האמריקאי.
5. טופס I-901, אישור על תשלום אגרת SEVIS, המעיד ששילמתם את האגרה.
6. אישור על מועד הראיון, המעיד שאתם רשאים להיכנס לשגרירות ביום ובתאריך שנקבע לכם. אישור זה תקבלו מאיתנו.
7. אתם ראשים להביא עמכם את כל המסמכים אשר תומכים במידע שתציגו בפני הקונסול.

כיצד להגיש בקשה לויזה

שלב ראשון

יש למלא את טופס DS-160. את הטופס ניתן להוריד כאן

שלב שני

הצוות המיומן של MyVisa יבדוק את הטפסים לוודא שלא שגיתם באף פרט, ולא החסרתם דבר, ולאחר מכן ידאג למלא את הטפסים האלקטרונים.

שלב שלישי

קביעת ראיון בשגרירות - נציג MyVisa ייצור עמכם קשר בכדי לתאם את הראיון לפי התאריכים הפנויים בשגרירות תוך התחשבות בלוח הזמנים שלכם. בכדי לקבוע את הראיון יש לדאוג לשלם את אגרת הויזה, ללא תשלום האגרה המערכת לא תאפשר לקבוע ראיון. דבר נוסף שמאד הכרחי לקביעת ראיון מסוג זה הוא מספר אישור הבקשה לויזת הסטודנט שנמצא על גבי האישור שקיבלתם ממוסד הלימודים.

שלב רביעי

עליכם להגיע לראיון בשגרירות/קונסוליה בתאריך והשעה שנקבעו לכם. יהיה עליכם להביא אישור מודפס של מועד הראיון שנקבע, אישור על מילוי טופס DS-160, תמונה, דרכון נוכחי ודרכונים קודמים במידה וישנה בהם ויזה. מבקשי ויזה שיגיעו ללא אחד מהפריטים הנ"ל, לא יורשו להיכנס לשגרירות.

מסמכים תומכים

המסמכים התומכים הם רק פקטור אחד מני רבים שהקונסול ישקול בעת הראיון שלכם. הקונסול בוחן כל מבקש ויזה באופן אינדיבידואלי ולוקח בחשבון את הפקטור התעסוקתי, החברתי, התרבותי ועוד בתהליך ההחלטה. ייתכן והקונסול ירצה לבחון את הכוונות הספציפיות שלכם, מצב המשפחתי והתוכניות שלכם לעתיד בישראל. כל בקשה נבחנת בנפרד ונשקלת על פי כל הנחיות החוק האמריקאי.

אזהרה: אסור להציג מסמכים כוזבים. הונאה או הצגה שקרית עלולה להסתיים בשלילת זכאות לויזה באופן קבוע. אם יש בעיה של סודיות, אנא הביאו את המסמכים לשגרירות בתוך מעטפה סגורה. השגרירות לא תעשה שימוש במידע הזה לאף גורם ותכבד את סודיות המידע שבמסמכים שתציגו.

מומלץ להביא את המסמכים שמופיעים כאן בהמשך לראיון. מסמכים מקוריים תמיד עדיפים על העתקים. אין לפקסס או לשלוח בדואר אלקטרוני או בדואר רגיל אף מסמכים תומכים אל השגרירות:

1. מסמכים המעידים על איתנות כלכלית, קשרים חברתיים ומשפחתיים לישראל, אשר יראו שאתם תחזרו חזרה לכם סיום הלימודים שלכם בארה"ב.
2. מסמכים פיננסיים או כל מסמך אחר שאתם מאמינים שיסייעו לבקשה שלהם ואשר יעניקו הוכחות מהימנות שיש לכם מספיק כספים בכדי לממן את כל ההוצאות הנדרשות למימון השנה הראשונה ושיש לכם גישה לאותם כספים בזמן שהותכם בארה"ב. מבקשי ויזת M-1 חייבים להראות יכולת לשלם את כל שכר הלימוד והוצאות המחייה למשך כל תקופת השהייה בארה"ב.
3. צילומים של תדפיסי בנק לא יתקבלו אלא אם כן תוכלו להציג גם העתקים מקוריים של אותם אישורים.
4. באם ישנו מישהו אשר ממנן אתכם (ספונסר) מבחינה כספית, יש להביא הוכחה לקשר שלכם לאותו אדם (תעודת לידה לדוגמא). הספונסר צריך להציג אישורי מס ותדפיסי חשבון בנק.
5. אישורים אקדמאים אשר מעידים על ההכנה האקדמאית שעברתם לקראת הלימודים. מסמכים אלו יכולים להיות אישור על תעודת בגרות, אישור על תואר, גיליון ציונים, ציוני מבחנים SAT ו-TOFEL.

משפחה מלווית

בני זוג ו/או ילדים לא נשואים מתחת לגיל 21 אשר מעוניינים ללוות או להצטרף למבקש הויזה העיקרי בארצות הברית למשך תקופת השהייה שלו נדרשים לויזה נגזרת של ויזות M ו-F. לא קיימות ויזות נגזרות להורים של בעלי ויזת M או F.

בני משפחה אשר אינם מתכוונים להתגורר בארה"ב יחד עם בעל הויזה העיקרי, אך עדיין מעוניינים להגיע לביקורים בחופשות בלבד, ייתכן ויהיו זכאים להגיש בקשה לויזת תייר מסוג B-2.

המשפחה הנלווית של בעל ויזת סטודנט אינם רשאים לעבוד. אם אתם רוצים שבן/ת הזוג שלכם או ילדכם יוכלו לעבוד עליהם להשיג ויזת עבודה מתאימה.

ביקרתם כבר בעבר בארה"ב

אם כבר הייתם בארה"ב בעבר, יש להביא דרכונים קודמים עם ויזות ישנות.

 

לחצו כאן להורדת טופס בקשה לויזת סטודנט