כמה עולה ויזה לארה

כמה עולה ויזה לארה"ב

בכדי להוציא ויזה לארצות הברית יש לעבור מספר שלבים. אחד השלבים הוא הראיון בשגרירות, בכדי לקבוע ראיון בשגרירות יש חובה לשלם את אגרת הויזה, וכאן בעצם מסתתרת התשובה לשאלה כמה עולה ויזה לארה"ב.

סקירה

מבקשי ויזה לארה"ב, כולל ילדים, נדרשים לשלם תשלום חד פעמי (אגרה) עבור הבקשה לויזה, תשלום זה אינו ניתן להעברה למישהו אחר ולא ניתן לבטלו. את האגרה עבור הויזה חובה לשלם בין אם אושרה בקשתכם בסופו של דבר ובין אם נדחתה. לכל סוג ויזה יש את סכום האגרה שלה, על כן על פי סוג הויזה אותה אתם מבקשים יקבע הסכום אותו יהיה עליכם לשלם.

מידע על התשלום

למרות שמחיר הויזות נקוב בדולרים, התשלום חייב להתבצע במטבע המקומי. שגרירות ארה"ב מעדכנת מדי פעם את שער הדולר להמרה בהתאם לשווי הדולר בשוק, אך תמיד גבוה יותר. את האגרה ניתן לשלם בשני אופנים:

תשלום בדואר ישראל - יש להגיע עם שובר תשלום אותו מדפיסים ממערכת התשלומים של השגרירות. לכל שובר תשלום יש תוקף של 3 ימים, לאחר מועד הפקיעה אין להשתמש בשובר ויש להדפיס אחד חדש, על כן יש להקפיד ששובר התשלום יהיה בתוקף בעת מועד התשלום. התשלום מתבצע במזומן בלבד לפי הסכום הנקוב בשובר.
תשלום באמצעות כרטיס אשראי - שגרירות ארצות הברית מקבלת רק כרטיסים מסוג ויזה או מאסטרכארד. ניתן לשלם דרך אתר השגרירות או באמצעות נציג טלפוני של השגרירות.

הגבלות

תשלום האגרה עבור הויזה אינו ניתן להחזר ולא ניתן להעביר אותו למישהו אחר. לאחר תשלום האגרה תקבלו קבלה. הקבלה תקפה למשך שנה מיום התשלום ומאפשרת לכם לתאם ראיון לשגרירות/קונסוליה. אתם חייבים לתאם ראיון כל עוד הקבלה בתוקף, משמעות הדבר שאתם חייבים לתאם ראיון בטווח של שנה מהיום בו ביצעתם את התשלום. באם לא קבעתם ראיון תוך שנה תוקפה של הקבלה יפוג ולא תוכלו לתאם ראיון, ויהיה עליכם לשלם שוב את האגרה בכדי לקבוע ראיון.

סוגי ויזה וסכומי האגרה

אז כמה עולה ויזה לארה"ב משתנה בהתאם לסוג הויזה אותה אתם מבקשים. האגרה עבור סוגי הויזות השכיחות ביותר היא $160, סוגי הויזה הנכללים כאן הן: ויזת תייר, עסקים, ויזת סטודנט וויזת חילופי מבקרים. האגרה של מרבית הויזות אשר מבוססות על עתירה כמו ויזת עבודה וויזת דת היא $190. ויזת K, לארוס/ה או בעל/אשה של אזרח אמריקאי האגרה היא $240, והעלות עבור ויזת E היא $270.

עלויות נוספות

במקרים מסוימים, תשלומי ויזה נוספים ישלומו ישירת למרכז הויזה הלאומי, לשגרירות ארה"ב או למשרד להגנת המולדת.
SEVIS - מבקשי ויזת F, M ו-J נדרשים לשלם אגרה נוספת מהרגע שבו הם מקבלים את המסמכים להגשת הבקשה לויזה והיא נקראת SEVIS. הסכום עבור סטודנטים עומד על $200 ועבור חילופי מבקרים $180. את את האישור על התשלום יש להביא לראיון, שכן לא ניתן יהיה להנפיק את הויזה ללא הוכחת התשלום, על כן מומלץ לשלם עוד לפני הראיון.

לחצו כאן להורדת טופס בקשה לויזה