שאלות ותשובות

מהי ויזה לארה"ב?

ויזה לארה"ב הינה אישור אשר מקנה זכות כניסה באופן חוקי לארצות הברית. הסמכות אשר מאשרת להעניק את הויזה בישראל היא שגרירות ארצות הברית. בעת הכניסה לארה"ב כל מבקר נאלץ לעבור דרך פקיד ההגירה אשר בודק את הויזה שברשותכם ומחליט האם לאשר את כניסתכם למדינה ולקבוע את משך הזמן המותר לשהות בה. ישנן מספר מדינות בעולם המשתייכות לתוכנית פטור מויזה, ואזרחי מדינות אלו ראשים לבקר בארה"ב ללא הצורך בהוצאת ויזה לארה"ב. ישראל איננה כלולה במדינות אלו ועל כן, על כל מבקר בארצות הברית חייב להיות בעל ויזה.

מי נדרש בהוצאת ויזה לארה"ב?

כל אזרח ישראלי המעוניין לבקר בארה"ב נדרש להנפיק ויזה לארה"ב, אך חובת הראיון בשגרירות אינה חלה על כולם. מבקשי ויזה מעל גיל 80 ומתחת לגיל 14 אינם נדרשים להגיע לראיון בשגרירות. מועמדים אלו ידרשו להעביר את המסמכים לשגרירות באמצעות חברת UPS או לחלופין באמצעות קרוב משפחה מדרגה ראשונה אשר מוציא אף הוא ויזה לארה"ב. אין להעביר את המסמכים באופן עצמאי לשגרירות אך ורק באמצעות חברת UPS - מומעדים השייכים לקונסוליה בירושלים יוכלו להגיש את המסמכים ישירות לקונסוליה.

אתם מתכננים לטוס לטיול בארה"ב, איזו סוג ויזה עליכם להוציא?

ישנם סוגים שונים של ויזות לארה"ב, באם אתם מעוניינים לטייל שם תידרשו להוציא ויזת B-1/B-2 שזו ויזת תיירות/עסקים. ויזה זו מקנה לכם אישור לטייל, לבקר חברים או קרובי משפחה, קבלת טיפול רפואי, ומבחינת הפן העסקי, מאפשרת לכן לערוך בפגישות עסקים, השתתפות בתערוכות או כנסים, ניהול משא ומתן ועוד.

מתי מומלץ להגיש בקשה עבור ויזה לארה"ב?

זמני ההמתנה לראיונות בשגרירות תלויים מאד בעונות השנה, חופשות וחגים. זמני ההמתנה הארוכים ביותר בתקופות הקיץ יכולים להגיע לעד כשלושה עד ארבעה שבועות ובחורף ליום או יומיים. לעתים השגרירות סגורה לרגל שיפוצים או חופשות ואז נוצרים עומסים בתוקפות שלפני. ההמלצה שלנו היא להתחיל בהליך הוצאת הויזה לארה"ב כמה שיותר מוקדם, לכל הפחות חודשיים עד שלושה לפני המועד בו אתם מעוניינים לבקר בארצות הברית. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון, הוא עוד כ-5-7 ימי עסקים עד שתקבלו את הדרכון חזרה מן השגרירות.

כיצד מתאמים ראיון לשגרירות ארצות הברית?

ראיון לשגרירות ניתן לתאם בשני אופנים, הראשון הוא באופן עצמאי דרך אתר שגרירות ארצות הברית. האפשרות השניה היא דרכינו. אנו ב-MyVisa, נדאג לתאם בעבורכם ראיון, בין אם בשגרירות בתל אביב ובין אם בקונסוליה בירושלים, תוך התחשבות בלוח הזמנים שלכם והאפשרויות הזמינות לראיון. לפני תיאום הראיון יהיה עליכם קודם למלא את טופס הבקשה לויזה, לשלם את אגרת השגרירות ורק אז ניתן יהיה לתאם ראיון.

תוך כמה זמן מקבלים את הדרכון חזרה לאחר הראיון?

בתום הראיון תקבלו תשובה מן הקונסול האם בקשתכם לויזה אושרה או לא. באם בקשתכם אושרה תפקידו את דרכונכם בשגרירות וכעבור 5-7 ימי עסקים תקבלו את דרכונכם באמצעות שליח לכתובת שציינתם בעת קביעת הראיון.

אם רמת האנגלית שלכם אינה גבוהה, האם זה יכול להשפיע על סיכויי קבלת הויזה?

מטרת הראיון היא לוודא שאם ביקשתם ויזה לתיירות שזו הסיבה שלשמה אתם נוסעים ושיש ברשותכם הוכחות שקושרות אתכם לישראל, אין השפעה של ידיעה או אי ידיעת השפה האנגלית, שכן הראיון יכול להיערך בשתי השפות.

היכן הראיון מתקיים בשגרירות בתל אביב או בקונסוליה בירושלים?

ראיונות לויזה נערכים או בשגרירות ארצות הברית בתל אביב או בקונסוליה האמריקאית בירושלים. החלוקה היא דיי פשוטה, כל מי שגר בירושלים או מעבר לקו הירוק, עליו להגיע לראיון בירושלים, כל השאר שייכים לתל אביב.

הינך אזרח של מדינה אחרת, האם תוכל להגיש בקשה לויזה בישראל?

אין מניעה מאף אזרח של אף מדינה להגיש בקשה להוצאת ויזה בכל שגרירות בעולם, לרבות ישראל. נתין זר יאלץ בראיון להוכיח שיש לו קשרים חוקים עם ישראל; עבודה, לימודים, משפחה ואף ייתכן כי יאלץ להוכיח קשרים במדינת מוצאו.

הדרכון שברשותכם פג תוקף אך הויזה לארה"ב עדיין תקפה. האם ניתן להשתמש בויזה?

ויזה לארה"ב ניתנת לשימוש כל עוד היא בתוקף ולא ניגרם לה שום נזק. באם פג תוקפו של דרכונכם, תיאלצו לבקר בארה"ב באמצעות שני דרכונים, הישן עם הויזה בתוכו ודרכון חדש.

האם נקבל החזר כספי במידה והבקשה לויזה סורבה?

לא. שגרירות ארה"ב אינה מחזירה חזרה את התשלום עבור האגרה במידה והבקשה סורבה.

האם ניתן לערער על סירוב לויזה?

לא קיימת אפשרות לערער. באם סורבתם תוכלו להגיש בקשה חוזרת. אין הגבלה של זמן המתנה בין ראיון לראיון, אך השגרירות ממליצה להמתין לפחות חצי שנה בין הסירוב לראיון הבא.

יש ברשותכם ויזת סטודנט בתוקף מהתקופה שלמדת בארה"ב, האם אתם רשאים לבקר בארה"ב למטרת תיירות?

לא. ויזת סטודנט משמשת ללימודים בארה"ב. לאחר שסיימתם את לימודיכם ואתם מעוניינים לבקר בארה"ב יהיה עליכם לבקש ויזת תייר גם אם ויזת הסטודנט שלכם עדיין בתוקף.

בדרככם ליעד אחר בעולם, עליכם לבצע חניית ביניים בארה"ב, האם אתם נדרשים לויזה?

כן. כל מי שנכנס לתחומי ארה"ב נדרש לויזה, גם במקרה של חניית ביניים נדרשת ויזת תייר.

בתום הראיון נאמר לי שהבקשה שלי עוברת הליך אדמיניסטרטיבי, כמה זמן זה אורך?

ישנם בעלי מקצוע אשר עוסקים בנושאים מדעיים/טכנולוגים אשר בקשתם לויזה אינה מאושרת באופן מיידי, וההחלטה מתקבלת בארה"ב. זמן המתנה לאישור הליך אדמיניסטרטיבי אורך בין 4-6 שבועות. דבר נוסף, תוקף הויזה שניתנת בדר"כ תהיה לשנה בלבד.

יש ברשותכם ויזה שתוקפה יפוג בעת שהותכם בארה"ב, האם תוכלו להשתמש בה?

תאריך תוקף הויזה מאפשר לרדת מן המטוס בארה"ב, אין קשר בין משך השהייה בארה"ב לבין תוקף הויזה. משך השהייה המותר נקבע על ידי פקיד מחלקת ההגירה בעת כניסתכם לארה"ב. משך השהייה המקסימלית שאתם יכולים לקבל הינה שישה חודשים.

כיצד נקראת ויזה למטרת לימודים בארה"ב?

ישנן שני סוגי ויזות למטרות לימודים, ויזת סטודנט. ויזות אלו הן ויזת F וויזת M. ההבדל ביניהם הוא בסוג הלימודים, אקדמאים או לימודים מקצועיים.

יש לי ויזה B1/B2 האם אני מורשה לעבוד בארה"ב?

לא! ויזה B1/B2 היא ויזה למטרת תיירות/עסקים וכשמה כן היא, אסור לעבוד, אסור ללמוד - מה שמותר זה לטייל ולערוך פגישות עסקים או להשתתף בכנסים.

התבלבלתם ביום שנקבע לראיון, האם עליכם לשלם שוב את האגרה?

באם לא הגעתם למועד שנקבע לכם, לא תידרשו לשלם שוב את האגרה, כל שתצטרכו הוא לקבוע מועד חדש לראיון. הבעיה כעת היא שקביעת הראיון אינה ניתנת לביצוע מהמערכת ויש לפנות לשגרירות לצורך תיאום הראיון מחדש.

האם מותר להיעזר בחברות אשר מבטיחות ראיונות דחופים עבור ויזה לארה"ב?

אין שום גוף שמפקח על חברה כזו או אחרת, מה שכן ניתן לומר בוודאות הוא שהשגרירות אינה רואה בעין יפה ניצול של חברות אשר גובות סכומי כסף על דברים שמבקשי ויזה יכולים לעשות בעצמם. ישנו הליך של בקשת חירום (רפואי, מוות של קרוב או פגישה עסקית מאד חשובה) וישנן חברות שגובות סכום נוסף עבור טיפול בהליך זה. אנו ב- MyVisa לא גובים מעבר לעלות הראשונית אף סכום, בין אם תרצו לשנות תאריך של מועד הראיון, למלא בקשת חירום או לנסות להקדים את התור (על ידי כך שאנו מנסים לאתר מועדים שמתפנים ולתפוס עבורכם).