ויזה לילדים

ויזה לילדים

אחת השאלות הנפוצות ביותר לגבי הוצאת ויזה לילדים היא האם ילד צריך ויזה? האם תינוק צריך ויזה? אז התשובה היא פשוטה: כן, כל אזרח ישראלי אשר רוצה לבקר בארצות הברית חייב להוציא ויזה לארה"ב, אין זה משנה מה גילו, ההבדל היחיד הוא באופן הגשת הבקשה עבור ויזה לילדים.

ויזה לילדים מתחלקת לשתי שכבות גיל, ילדים מתחת לגיל 14 וילדים בני 14 עד 18. הוצאת ויזה לילדים מעל גיל 14 היא זהה לחלוטין להליך הוצאת ויזה רגילה, ההבדל היחיד הוא שעל הילד להגיע לראיון בשגרירות יחד עם אחד מהוריו או אפוטרופוס חוקי אחר.

ילדים מתחת לגיל 14 אינם נדרשים להגיע לראיון בשגרירות ארה"ב, את מסמכי הבקשה עבורם ניתן למסור לשגרירות בשני אופנים:

במידה וקרוב משפחה מדרגה ראשונה (הורים/אחים) מגישים בקשה לויזה בעצמם ומגיעים לראיון, אותו קרוב יביא עימו את מסמכי הבקשה של הילד, וכן ידאג להוסיפו במערכת הבקשה לויזה תחת אותו חשבון.

במידה ואין קרוב משפחה אשר מגיע לראיון להוצאת ויזה לארה"ב, יש להעביר את מסמכי הבקשה של הילד באמצעות חברת השליחויות של דואר ישראל. למועמדים השייכים לקונסוליה בירושלים ישנה אפשרות להגיש את המסמכים בקונסוליה עצמה.

הליך הוצאת הויזה לילד מתחת לגיל 14

1. מילוי טופס בקשה לויזה - DS-160 - יש למלא את הטופס באופן אלקטרוני, יש להקפיד על מילוי כל הפרטים הנדרשים ולענות על כל השאלות. בסיום מילוי הטופס יתקבל דף אישור אותו יש להדפיס ולשמור. על גבי דף האישור מוטבע ברקוד ייחודי, בשגרירות סורקים את הברקוד ואז נפתח הטופס האלקטרוני על גבי המחשב - על כן חשוב מאד לדאוג שדף האישור על מילוי הטופס יודפס באופן איכותי כך שהברקוד יהיה קריא, במידה ובשגרירות לא יצליחו לקרוא את הברקוד הדבר יביא לסרבול והארכת משך הטיפול בבקשה.

2. רישום בקשה לויזה ותשלום האגרה - למרות שילדכם אינו נדרש להגיע לראיון, יש לבצע רישום במערכת בקשת הויזה ולדאוג לשלם את אגרת הויזה וזאת בכדי שניתן יהיה למסור את המסמכים למסירה לשגרירות. בתום הרישום יש להדפיס את אישור המסירה לחברת דואר ישראלשם גם רשום שהאגרה שולמה. שימו לב ללא אישור זה לא יקבלו את המסמכים שלכם למסירה לשגרירות.

3. הגשת המסמכים לשגרירות - אם בעבר ניתן היה למסור את המסמכים לשגרירות באמצעות שליח שהיה מגיע לביתכם היום ההליך הוא שונה. הדרך היחידה למסור את המסמכים היא באמצעות חברת דואר ישראל, ויש להגיע לאחד ממרכזיה שפזורים ברחבי הארץ. מועמדים השייכים לקונסוליה בירושלים ניתן למסור את מסמכי הבקשה ישירות לקונסוליה ללא דואר ישראל (רק מומעדים השייכים לקונסוליה בירושלים!). לאחר מסירת המסמכים, הם יועברו לידי השגרירות, ובהנחה שלא חסר שום מסמך והטופס מולא כנדרש הדרכון ישלח אליכם חזרה עם שליח לכתובת שתציינו תוך כשלושה שבועות.

המסמכים שיש לשלוח לשגרירות

1. אישור על מילוי טופס DS-160, יש להקפיד שהטופס יודפס במדפסת איכותית ושהברקוד יהיה קריא.

2. תמונה צבעונית של הילד בגודל של חמישה על חמישה סנטימטר, התמונה צריכה להיות בעלת רקע לבן ואוזניים חשופות ולהיות מהחצי השנה האחרונה. ניגשים לחנות צילום ומבקשים תמונה עבור ויזה לארה"ב, בדר"כ בחנות יודעים מה הדרישות של השגרירות. את התמונה אין לשדך ואין להדביק לאישור הטופס אלא לצרף אותה כמו שהיא. ניתן לצרף את התמונה גם באופן דיגיטלי לטופס אך עדיין תידרשו לשלוח אותה פיזית לשגירירות.

4. אישור מסירה לחברת דואר ישראל, החברה לא תקבל מכם את המסמכים ללא אישור זה, כמו כן השגרירות צריכה אישור זה כהוכחה ששילמתם את האגרה.

5. אישור הסכמה משני ההורים, המאשר לילדים ליסוע לארה"ב. מכתב זה משמש גם במידה והילד לא נוסע עם הוריו אלא עם מישהו אחר, לדוגמא: סבתא או סבא. את המכתב ניתן להוריד מאתר שגרירות ארה"ב.

הערה: במידה ומדובר על ויזה לילדים שאינה ויזת תייר יידרשו מסמכים נוספים.

לשאלות נוספות והתחלת התהליך ניתן להתקשר אלינו ל- 077-200-6106 או 052-667-8811.

לחצו כאן להורדת טופס בקשה עבור ילד