בעיות טכניות בהנפקת ויזה לארה

בעיות טכניות בהנפקת ויזה לארה"ב

ביום שישי, מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי נאלצת להשעות את הליך הנפקת דרכונים וגם ויזה לארה"ב בשגרירויות ובקונסוליות שלהם בכל העולם, לרבות ישראל, בשל תקלה טכנית. התקלה לא מאפשרת להנפיק דרכונים אמריקאיים ולא ויזה לארה"ב.

על פי אתר האינטרנט של מחלקת המדינה האמריקנית, הלשכה לעניינים קונסולריים נתקלו בבעיות טכניות עם מערכות הנפקת הדרכון וגם ויזה לארה"ב. הם אומרים כי יישומי דרכון אשר התקבלו החל מה- 26 למאי 2015 הושפעו מהתקלה. מי שהגיש בקשה לדרכון אמריקאי במסגרת הזמן הזה ויש לי תוכניות נסיעה צריך לשקול בקשת דרכון חירום בשגרירות ארה"ב או הקונסוליה שאליהם נרשמו במקור. נכון ל-14.6 חזרה מערכת הנפקת הדרכונים לעבוד כסדרה.

לבקשות ויזה לארה"ב, מחלקת המדינה מסבירה שנתקלה כשל חומרה ב -9 ביוני אשר גרם לעצירה של בקשות אישור ביומטרי מ-CCD. אנשים שהגישו בקשות לויזה לפני ה-9 ביוני לא יושפעו ויוכלו להתראיין כפי שנקבע, אך אלו שהגישו מעבר ל-9 ביוני בקשתם לא תטופל כרגע .

בחודש יולי 2014 נפגעה אותה מערכת בדיוק, מה שגרם להשבתה של שבוע למערכת הנפקת הויזות. דוברת משרד החוץ, ג'וליה סטארקר, טוענת שהבעיות הנוכחיות אינן זהות לאלו שהתרחשו בחודש יולי, מה שגרם אז לתקלה היה בעיה בעדכון תוכנה אשר גרם להצטברות של 200,000 בקשות לויזה.

הובהר במפורש שלא היתה מתקפת סייבר שגרמה לתקלה הזו.

בכל הקשור להנפקת ויזה לארה"ב, מועמדים שהגישו שני בקשות ב-9.6 או לפני עשויים לחוות עיכוב בהנפקות של הוויזות שלהם. הכשל במערכת גורם לעיכוב ביכולת הקונסולריים לבצע בדיקות ביטחוניות לאומיות הנדרשות לפני הנפקת ויזה, מה שהופך את הדפסת ויזה לארה"ב באופן זמני לבלתי אפשרית. כתוצאה מכך, מצטברים מדי יום כמויות של ויזות שממתינות לטיפול לכשהתקלה תתוקן.

אנו מקווים שהתקלה תתוקן בזמן הקרוב.