סירוב למבקשי ויזה ממערכת הביטחון

ארצות הברית מסרבת לאשר ויזות לעובדי מערכת הביטחון

לאחרונה דווח בתקשורת על כך שבקשות לויזה של אנשי מערכת הביטחון, אשר כוללים אנשי צבא, שב"כ ומוסד, נענות בסירוב.

מעדויות שנאספו ממבקשי ויזה אשר משרתים במערכת הביטחון, נמסר שהשגרירות מסרבת לאשר את בקשותיהם ועל כן נאלצו לבטל נסיעות מתוכננות לארה"ב. היו כאלה שבקשתם כן אושרה אך הויזה שקיבלו היתה לשנה בלבד, בניגוד ל-10 שנים שמקבלים בדר"כ כלל מבקשי ויזה.

בירושלים עלתה סברה שהסיבה למדיניות הבלתי רשמית של ממשל ארה"ב היא להקשות על התעשיות הביטחוניות בישראל לנוכח התחרות מול החברות האמריקאיות, או חשש לריגול תעשייתי.

בעוד בתקשורת דווח שלא ישראל ולא הממשל בוושינגטון מספקים הסבר או סיבה אלא רק ספקולציות, זה מספר שנים אנו ב-MyVisaלמדים ששגרירות ארה"ב לא מאשרת בקשות לויזה באופן מיידי לאנשי מערכת הביטחון, לעובדי התעשיות הצבאיות, לבעלי מקצועות ייחודיים בעלי זיקה מדעית או טכנית והם נכנסים להליך בירוקרטי נוסף שנקרא: "הליך אדימינסטרטיבי – Administrative Processing", הליך זה אינו ייחודי רק לישראל וקיים בכל מדינה בעולם. בתום ההליך באם הויזה מאושרת היא ניתנת לשנה בלבד, זאת אנו אומרים בערבות סקר שאנו עורכים זה מספר שנים עם לקוחותינו.

רוב ההליכים האדימינסטרטיבים מסתיימים לאחר 60 ימים ממועד הראיון, אך הזמן הסופי יקבע באופן פרטני בנוגע לכל בקשה. השגרירות מתריעה בפני מבקשי ויזה לארה"ב הנופלים על קטגוריה זו להגיש בקשה מספיק זמן לפני מועד הנסיעה המתוכנן.

אנו דואגים לידע את לקוחותינו שאנו חושבים שיצטרכו להיכנס להליך האדמיניסטרטיבי ודואגים מראש לצייד אותם במידע ובחומר שעליהם יהיה להכין בכדי לחסוך זמן ולהביא את הכל לראיון הראשון, במקום לקבל את התשובה בראיון עצמו שהם נדרשים להביא עוד ממסכים ואז לשלוח את הכל שוב לשגרירות.

מועמדים לויזה אשר מציגים בעת הראיון את כל המידע הנדרש באופן מפורט, יקלו על השגרירות בכל הנוגע להמשך הטיפול בבקשה. יש להכין מראש את כל המסמכים בצורה מפורטת, מדוייקת ובשפה האנגלית.

לאחר מסירת המסמכים הנדרשים מבקש הויזה יתבקש לעקוב בעמוד אינטרנט ספציפי ולחפש את מספר הטופס שלו (http://israel.usembassy.gov/consular/niv/checkstatus.html) . כאשר מספר הטופס יופיע בעמוד זה יהיה עליו לשלוח את הדרכון לשגרירות על מנת שינפיקו לו את הויזה.

להלן סרטון של השגרירות בנושא ההליך האדמיניסטרטיבי:


מקורות:

NRG
Israel Defense